Congress State Qualifiers
ESC | Name | City/School | Conference |
---|---|---|---|
1 |
Gerardo Gonzalez Noe Martinez Maykel Pena Mia Gomez-Reyes Mark Rodriguez Ramiro De Los Santos Hector Molina Lucero Sauceda |
Zapata Zapata Edcouch Elsa Laredo: Martin Laredo: Martin Laredo: Alexander Laredo: Alexander Harlingen South |
4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
2 |
Will Gregory Madison Pope Alicia Hinojosa Cynthia Sutanto Antony Sutanto Isabel Gonzalez Lauren Reese Stefanie Morales Valine Serrano Mallory Wilcox Genevieve Cox Carlos Carroll |
Three Rivers Three Rivers Three Rivers CC: London CC: London Banquete Sinton Sinton Sinton CC: Tuloso-Midway CC: Ray CC: Ray |
2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A |
3 |
Juan Carlos Huerta Baylee Hudspeth Destinee Ortega Elizabeth McElroy Joseph Villanueva Katherine Gubbels Cole Skinner Austin Victorin Manna Trevino James Mercer Rama Hamoudah Laura Martinez
|
Louise Louise Louise Van Vleck Van Vleck Boling El Campo El Campo El Campo Victoria West Victoria West Victoria East |
2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A |
4 |
Dadrien Whittington Zach Kelley Dylan Jircik Maximus Renteria Andrea German Claudia Garcia Martinez Michelle Cherian Kyle Flick Julian Sundararajan Hunter Brown Skylar Dixon-Englert Ioana Nechiti Chandler Scott Olga Briceno Jackson Osteen Clarisse Manuel |
Anahuac Anahuac Anahuac Needville Columbia Needville Friendswood Friendswood Tomball Spring Woods Klein Oak Bellaire Katy Seven Lakes Houston: Lamar Katy: Taylor |
3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A 6A 6A 6A 6A |
5 |
Mia Escareno Christopher Johnson Julius Mabry Alexis Sturrock Penny Bracken Drake Broom Akhil Tejani Kiera Figgins Tuyen Le Jessica Fan Samantha Healey Dylan Waite Andrew Tan Douglas Stone Siddarth Halaswamy |
Sabine Pass Saratoga West Hardin Colmesneil Orangefield Woodville Woodville Little Cypress-Mauriceville Little Cypress-Mauriceville Bridge City Nederland Nederland Port Neches-Groves Beaumont: West Brook Beaumont: West Brook Beaumont: West Brook
|
2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
6 |
Caden Cox Sarah Rains Tanner Burroughs Colby Menefee Andrea Garcia Josalyn Taylor Trinity Hall Sofie Arguijo Emma Lischka Aabid Razvi Allen Zhang Andrew Hodge Ian McPhearson Timothy Broussard Sameer Ali
|
Jewett: Leon Jewett: Leon Jewett: Leon Buffalo Buffalo Buffalo Sealy Bellville Bellville A&M Consolidated A&M Consolidated Willis The Woodlands The Woodlands Conroe: Oak Ridge
|
2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
7 |
Tyler Smith Logan Lee Jodi Blount Michael Byers Connor Myers Emily Brixey Nathan Yeakel Caitlyn Morrison Cristian Chavez Mark Perkins William Honea Tucker Hall Ashlyn Ellgass Zachary Jones Ashly James Olivia Orren Jackson Noland Cameron Escalante |
Wells Chireno Chireno Gladewater: Union Grove Gladewater: Union Grove Shelbyville Emory: Rains Sabine Tatum Center Athens Athens Lindale Lindale Longview: Pine Tree Tyler: Lee Tyler: Lee Tyler: Lee |
1A 1A 1A 2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
8 |
Marshall Duncan Nancy Pena Gillian Dossey Nathan Scolaro Cade Hicks Adrian Santiesteban Garrett Holzwarth Zach Huffman Isabella LoCicero Ryan Sharp Rhett Reid Caroline Rose |
Linden-Kildare Linden-Kildare Linden-Kildare Mt. Pleasant: Chapel Hill Hooks Mt. Pleasant: Chapel Hill Paris: North Lamar Paris: North Lamar Paris: North Lamar Mount Pleasant Sulphur Springs Mount Pleasant |
2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A |
9 |
Lily-Anne Newell Shailee Waldo Edgar A. Alarcon Michael Liming Amy Don Juan David Armenta Andres Revis Haylon Hardman Macie Miller Isabella Black Hayden Husen Brandon Fennell |
Chillicothe Chillicothe Chillicothe Olney Quanah Olney Holliday Holliday Holliday Iowa Park Graham Vernon |
1A 1A 1A 2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A |
10 |
Dallas Wilburn Justin Estes Brennen Walsh Stockten Blanco Dayton Thomas Hunter Parrish Christopher Malhaus Brian Lee Peter Chung Cedric Zhou Shiva Kandala Eshan Chhabra |
Lone Oak Whitesboro Lone Oak Celina Mabank Caddo Mills Princeton Frisco: Centennial Frisco: Centennial Plano East Plano West Plano Sr. |
3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
11 |
Brady Vanover Madison Splawn Tyler Pruett Mia Hweidi Maggie Krahl Jake Hellman Morris Calvert Connor Shelton Cason Quisenberry Matilin Rigsby Cason Lutrick Savanna Lessley Brandon Bradley Hayley Smyth Justin Barnes Dhilan Chettri Cameron Waltz Sahaj Singh
|
Slidell Slidell Slidell Lindsay Lindsay Lindsay Grandview Callisburg Grandview Gainesville Godley Argyle FW: Chisolm Trail Grapevine Northwest Northwest: Nelson Southlake: Carroll Southlake: Carroll |
1A 1A 1A 2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
12 |
Kyndle Groves Mason Moresco Jayme Wills Caleb Law Michael Battleson Jordan Degollado Paige Jennings Amanda Taylor Leanna Walpole Connor Howard Christian Ortiz Grace Barker John Tobias Robert Bennett Joshua Monroy Rana Radwan Sarah Batson Sarah Bush |
Lometa Lometa Lometa Meridian Itasca Meridian Mildred Whitney Groesbeck Salado Salado Salado Corsicana Corsicana Corsicana Harker Heights Belton Harker Heights |
1A 1A 1A 2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
13 |
Brenden Gilbreath Madelyn Karstedt Avery Diggs Laurel Blankenburg Jayme Mowery Margaret Woodward Allison Itz Haley Frank Emily Layton Campbell Melton Joseph Garza Rehm Maham Julia Belov Rene Otero Amy Shreeve |
Fayetteville Fayetteville Fayetteville Blanco Blanco Lexington Liberty Hill Liberty Hill Liberty Hill Dripping Springs Pflugerville Cedar Park Lake Travis Pflugerville: Hendrickson Austin: Bowie |
1A 1A 1A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
14 |
Maura Chapman Emilee Sanderson Cadi Powers Luke Thane Jackilann Shepard Sonny Camacho Madison Fussell Nic McClure Dylan Nobles McKenzie Brammer Sidni Hunter Caleb Speights Isaac Lock Marianna Deynzer Makayne Favor Jackie Lacey Sonia Liu |
Roscoe: Highland Blackwell Blackwell Stamford Stamford Cross Plains Eastland Tuscola: Jim Ned Tuscola: Jim Ned Snyder Snyder Abilene: Wylie Abilene: Cooper Abilene: Wylie Abilene Abilene: ATEMS Abilene |
1A 1A 1A 2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
15 |
Andrew Dareing Joanna Stratton Brad Gryder Megan Canfield Lizzy White Lauren Olson Taylore Ashton Taylor Limbaugh Giselle Ashton Tyler Davis Michael Sherrod George Wallace Grace Shelton Sam Knox |
Irion County Rochelle Irion County Mason Mason Mason Brady Brady Brady San Angelo: Lake View San Angelo: Lake View San Angelo: Central San Angelo: Central San Angelo: Central |
1A 1A 1A 2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 6A 6A 6A |
16 |
Charles Deason Kayden Savage Cash Poole Aiden McDonald Lara Wells Kyle Schipp Jacob McKinney Colby Jones Peyton Murff Dylan Council Alyssa Perez Junior Contreras Bonnie Fischer Malachi Smith Sam Malone Elisa Burnett Joshua Howell Nolan Gimpel |
Texline Texline Texline Farwell Stratford Farwell Bushland Bushland Amarillo: River Road Hereford Borger Hereford Canyon: Randall Amarillo Amarillo Amarillo: Tascosa Amarillo: Tascosa Amarillo: Tascosa
|
1A 1A 1A 2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
17 |
Hailey Norvell Madi Cole Trent Collins Davis Smith Lauren Nichols Arissa Moore Jackie Biggs Cade Simmons Anna Fletcher Carlye Winfrey Nathaniel Little Azalia Contreras Caleb Powell Olivia Bohannon Eli Ghandour William Stevens Noah McDonald Xavier Hurtado |
Jayton Borden County Borden County Sudan Sundown Sudan Abernathy Abernathy Denver City Seminole Seminole Seminole Lubbock Lubbock: Cooper Lubbock Wolforth: Frenship Wolforth: Frenship Wolforth: Frenship |
1A 1A 1A 2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
18 |
Isabel Blanco Nadia Escajeda Landon Burkhart Korbi Wineinger Mateo Ramirez Zachery Bella-Rosas Adrian Trevino Brayden Scheller Kim Chapel Karis Cox Isabella Nieto Marya Lujan-Acosta |
Rankin Rankin Rankin Wink Wink Wink Andrews Andrews Big Spring Odessa Midland Lee Odessa |
1A 1A 1A 2A 2A 2A 4A 4A 4A 6A 6A 6A |
19 |
Obed Garcia David Stout Rebecca Ruiz Sarah Perdue Devin Cain Jonah Hormel Bryan Liston Caitlyn Acevedo Ethan Lopez |
Mountain View Mountain View Mountain View Chapin Burges Chapin Pebble Hills Americas Americas |
4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A |
20 |
Claire Dean Bobbi Ligocky James Pargas Skyler Blalock Samuel Palmer Marrissa Turner Sarah Theuret Miles Korzekwa Jedidiah Zager Brandon Niday Reece Smith Landon Collins Addison Knight Natalia Boyd Landon Skrobarcek Matthew Mandell Nathan Puckett Kaylee Burgess Lea Hartman Conner Jacobson
|
Knippa Knippa Knippa La Pryor Brackett Brackett Poth Poth Poth La Vernia La Vernia La Vernia Boerne Champion Boerne Champion San Antonio Northside: Harlan San Antonio: Roosevelt San Antonio: Roosevelt San Antonio Northside: Taft San Antonio: Roosevelt San Antonio: Churchill |
1A 1A 1A 2A 2A 2A 3A 3A 3A 4A 4A 4A 5A 5A 5A 6A 6A 6A 6A 6A
|